Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Viete, ktorá nahá deva behá v júni po bardejovskom námestí? Kto straší za mestskými hradbami Levoče? A prečo čert nikdy nevkročí do Sniny? Veselé i tajomné historky z dávnej minulosti spojené s dnešným moderným svetom prináša projekt Legendarium.

Najkrajší kraj na Slovensku – Prešovský kraj ponúka možnosť spoznať svoje dávne legendárne postavy, tajomných hrdinov i strašidelné príbehy.

Prostredníctvom  prvej multimediálnej hry o slovenských legendách pod názvom Legendarium predstavia zástupcovia Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska Prešovský kraj tak ako nikdy predtým.

Projekt Legendarium spája zábavu, moderné technológie, umenie aj vzdelávanie do jedného projektu, ktorého cieľom je vychovávať si mladú generáciu cestovateľov a upriamiť pozornosť verejnosti na zaujímavosti, ktoré v Prešovskom kraji máme. A je ich naozaj dosť.

Multimediálna hra, ktorú pripravuje spoločnosť Functu ocenená aj MTV Game Awards, zoznámi malých i veľkých hráčov s postavičkami, ktoré sa navždy vryli do histórie desiatich lokalít kraja. Nepôjde však len o hru a zábavu, pridanou trinástou komnatou hry je lokalizácia priamo na mieste, kde sa hra odohráva. Najlepší hráči a najlepší lokalizátori si prídu na svoje –pripravené sú skvelé ceny. Hra bude voľne stiahnuteľná (Apple Store a Google Play). 

            Album s nálepkami, aj CD so známymi hlasmi

Aby toho nebolo málo, o zážitok sa postará aj audio CD o legendách, za ktorým stojaznáme herecké hlasy. Patronát nad nahrávaním má v rukách Martin Husovský. V hlavných úlohách sa predstavia hlasy obľúbených hercov - manželov Kvety a Jozefa Stražanovcov. Pre detských cestovateľov je určený aj album s nálepkami, ktoré získajú za návštevu vybraných turistických atraktivít. Na každom z desiatich miest získajú nálepku do albumu. Časť nálepky budú môcť nalepiť na zlosovateľnú stranu a zaslať ju do súťaže s pestrými cenami.

Legendarium spozná verejnosť už začiatkom júna 2015. Kampaň spojená so súťažou potrvá do septembra. Prvé náhľady multimediálneho projektu Legendarium si môže verejnosť pozrieť na Facebook stránke Legendarium Severovýchod Slovenska.

Predstavenie projektu LEGENDARIUM, ktoré bude spojené s krstom jednotlivých produktov tohto projektu. 

Prezentácia sa uskutoční dňa 10. júna 2015 v  budove historickej radnice v Bardejove, Radničnom námestí so začiatkom o 11:00 hodine.

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári
12 máj 2023
19:00 - 22:00
Tublatanka 40rokov
17 apr 2023
19:00 - 22:00
PACHO – Zbojník z Hybe
12 mar 2023
18:00 - 21:00
Galavečer ocenených

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám