Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Na 21. ročníku medzinárodnej výstavy cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2015 v Incheba Expo v Bratislave sa v priebehu štyroch dní a to od 29. januára do 1. februára 2015,  prezentovalo aj mesto Bardejov a Bardejovské Kúpele v stánku Prešovského samosprávneho kraja.

Pútavá expozícia a pestrý program upútali tisíce návštevníkov.  Veľtrh ITF Slovakiatour je najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne strednej Európy. Veľtrh každoročne prináša komplexný servis pre ľudí, ktorí chcú cestovať do zahraničia alebo spoznávať krásy Slovenska. Počas výstavy sa predstavilo viac ako 360 vystavovateľov z 22 krajín sveta. Svojou expozíciou pútal pozornosť aj Prešovský samosprávny kraj.

V stánku, ktorý pripravila KOCR (Krajská organizácia cestovného ruchu) Severovýchod Slovenska, boli prezentované krásy a zaujímavosti Prešovského kraja. Náš región prezentovala OOCR (Oblastná organizácia cestovného ruchu) - Šariš Bardejov. Prvý deň výstavy bol tradične venovaný najmä odbornej verejnosti, zástupcom politickej sféry a spoločnostiam pôsobiacim v oblasti cestovného ruchu. Množstvo propagačných materiálov, ochutnávky východniarskych špecialít a destilátov, hudobný program umelcov z nášho regiónu, vyhodnotenie súťaže „ Najlepší v CR PSK“, vedomostné súťaže pre návštevníkov - prilákali na stánok Prešovského samosprávneho kraja a nášho výstavného pultu OOCR Šariš Bardejov tisíce návštevníkov. Ponúkli im možnosť stráviť dovolenku v našom regióne, v našom krásnom a historickom meste, v našich svetoznámych kúpeľoch a to v kvalitných ubytovacích a wellness zariadeniach, kde si okrem iného môžu počas celého roka vybrať z množstva zaujímavých kultúrno - spoločenských podujatí.

Počas veľtrhu sa na stánku PSK uskutočnilo aj oficiálne odovzdávanie cien súťaže celoslovenského informačného portálu SLOVAKREGION „Najkrajšie mesto a obec Slovenska“. Zástupcovia mesta Bardejov si osobne prevzali ocenenie za 2. miesto s počtom hlasov 36 114. Verím, že aj vďaka tejto pútavej prezentácii na ITF Slovakiatour 2015 sa zviditeľnil náš región Šariš, mesto Bardejov a Bardejovské Kúpele.

 

 itf 2015 01 itf 2015 02 

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám