Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Politické strany (hnutia), koalície politických strán (hnutí) a nezávislí kandidáti na post primátora mesta a poslancov mestského zastupiteľstva mali do nedele 21. 9. 2014 do polnoci termín na odovzdanie kandidátnych listín. V rovnakom termíne mala každá politická strana, ktorá podala kandidátnu listinu vo voľbách do mestského zastupiteľstva možnosť delegovať do Miestnej volebnej komisie v Bardejove jedného člena a jedného náhradníka.

        Z predložených kandidátnych listín vyplýva, že v jesenných komunálnych voľbách (15. novembra 2014) sa o priazeň voličov uchádzajú traja kandidáti na post primátora. Súčasný primátor MUDr. Boris Hanuščak je kandidátom politickej strany SMER – SD, podnikateľ Ján Kukulský je nezávislým kandidátom a riaditeľ školy Mgr. Martin Šmilňák kandiduje tiež ako nezávislý kandidát. Obaja nezávislí kandidáti na primátora mesta sa zároveň uchádzajú aj o post poslanca mestského zastupiteľstva.

        Bardejovské mestské zastupiteľstvo má 25 poslaneckých mandátov, volí sa v deviatich volebných obvodoch. O poslaneckú stoličku prejavilo záujem 101 kandidátov (v roku 2010 to bolo 79 kandidátov). Až 21 z nich sú nezávislí, čo je o 18 viac ako pred štyrmi rokmi. Najviac nezávislých kandidátov podalo kandidátne listiny vo volebnom obvode č. 4.

        V týchto komunálnych voľbách nevznikla v Bardejove žiadna koalícia. Celkom 11 politických strán (hnutí) ide do volieb samostatne a  ponúka 80 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva.

        Prvé zasadnutie Miestnej volebnej komisie v Bardejove sa uskutoční 25. septembra 2014 so začiatkom o 10.00 hod. Členovia miestnej volebnej komisie sa ujímajú svojej funkcie zložením zákonom predpísaného sľubu. Na prvom zasadnutí si komisia dohodou určí predsedu a podpredsedu. Ak nedôjde k dohode určí sa predseda a podpredseda žrebom. Žrebovanie riadi najstarší člen komisie. Miestna volebná komisia na prvom zasadnutí preskúma kandidátne listiny a rozhodne o  registrácii alebo o  neregistrácii kandidátov. Po zaregistrovaní kandidátov budú zverejnené mená všetkých kandidátov pre voľby do mestského zastupiteľstva.

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám