Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

V utorok 2. septembra 2014 sa začal nový školský rok a žiaci sa vrátili do svojich školských lavíc. Prváčikovia mali premiéru. Prvé hodiny nového školského roka sprevádzali štátna hymna a príhovory riaditeľov škôl. Na začiatok školského roka upozorňovala zhustená dopravná premávka na cestách a zvýšený počet policajtov v blízkosti škôl. 

         NOVINKA - Prvá škola v meste s elektronickou triednou knihou je ZŠ s MŠ Pod Papierňou

S výraznou novinkou vstúpila do nového školského roka ako prvá v našom meste Základná škola s materskou školou na sídlisku Pod Papierňou v Bardejove a to so zavedením elektronickej triednej knihy. Týka sa to hlavne učiteľov a bude to mať dosah na žiakov aj rodičov. Žiaci neuvidia prichádzať učiteľov na hodinu s klasickou triednou knihou, ale s tabletom, do ktorého sa bude zapisovať všetko, čo niekedy do klasickej triednej knihy. Táto triedna kniha má veľký bonus pri komunikácii s rodičmi, pretože ak si na svojich mobilných zariadeniach nainštalujú príslušné aplikácie, tak budú mať možnosť vidieť všetku dokumentáciu týkajúcu sa dochádzky, prebratého učiva, známkovania, domácich úloh a rôznych ďalších opatrení.

Elektronickú triednu knihu na tejto škole zaviedli komplexne pre všetky ročníky s výnimkou špeciálnej triedy, ktorá takúto formu dokumentácie ešte nemôže prijať.

Do školských lavíc začiatkom septembra by malo nastúpiť vyše 290 prváčikov a predpokladá sa, že základné školy bude spolu navštevovať viac ako 3 100 detí.

V školskom roku 2014/2015 čaká na žiakov 187 vyučovacích dní, 43 víkendov, 30 dni prázdnin počas roka a 62 dni počas letných prázdnin.

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám