Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísané do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy. 
Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum mesta Bardejov spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísané do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.
Najvzácnejšou časťou mesta je Radničné námestie s nádhernými gotickými meštianskymi domami, Bazilikou minor Sv. Egídia - gotickou trojloďovou bazilikou postavenou na mieste bývalého kláštorného komplexu cisterciánov so súborom jedenástich neskorogotických krídlových oltárov, s bývalou Mestskou radnicou - prvou stavbou renesancie na území Slovenska, v ktorom je umiestnená expozícia Šarišského múzea Slobodné kráľovské mesto Bardejov. Nemenej významné a zaujímavé je aj opevnenie mesta. Fortifikačný systém Bardejova patrí k najdokonalejším a najzachovalejším opevneniam miest v Európe. Ozdobou mesta je aj františkánsky kláštor s kostolom sv. Jána Krstiteľa, židovské suburbium, ...
Krásny kolorit mesta Bardejov a jeho okolia dopĺňajú aj známe a vyhľadávané Bardejovské Kúpele. Ležia v nadmorskej výške 325 m. n. m. v pokojnom a peknom prostredí ihličnatých a listnatých lesov. Ich najvzácnejším bohatstvom sú liečivé minerálne pramene, ktoré svojim zložením patria medzi najvýznamnejšie v Európe. Prvé zmienky o týchto minerálnych prameňoch sú už zo stredoveku.
Bardejov ponúka spojenie liečebného pobytu, turistiky, prezentáciu zachránených stredovekých pamiatok i pamiatok ľudového staviteľstva v skanzene v Bardejovských Kúpeľoch. A to všetko v malebnej scenérii okolitej prírody.
Dnes je mesto dokonalým súzvukom harmónie minulého i moderného, starého i nového, je kolískou klenotov národnej histórie a kultúry, ktoré sem chodia celoročne obdivovať tisíce turistov. Atraktívna ponuka produktov cestovného ruchu poskytuje turistom a návštevníkom mesta relax a neopakovateľné zážitky, vďaka čomu sa k nám turisti radi vracajú. Nechajte sa inšpirovať krásami nášho mesta a okolitej prírody, ktoré nájdete na tejto webovej stránke a pridajte sa k  návštevníkom, ktorí každoročne obdivujú krásy nášho mesta

Prihláste sa na odber

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám