Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Aj tento rok sa mesto Bardejov zapája  do celosvetovej kampane na podporu udržateľnej mobility v mestách s názvom „Európsky týždeň mobility 2016“.


V rámci tohto týždňa Mesto Bardejov v spolupráci s dopravcom SAD Prešov, a.s. sa do tejto akcie zapoja 22. septembra 2016 tak, že poskytnú mestskú hromadnú dopravu v Bardejove bezplatne pre tých cestujúcich, ktorí sa preukážu platným vodičským preukazom.

Z pohľadu udržateľnej mestskej mobility je 22. september aj   Medzinárodný deň bez áut a je tu priestor na podporu alternatívnej dopravy, ako je mestská hromadná doprava, cyklistická a pešia doprava.
Európsky týždeň mobility (ETM) sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre  prepravu  multimodálnu dopravu (peši, bicyklom či  hromadnou dopravou) -  alternatívy osobných motorových vozidiel. Tento rok sa bude kampaň zameriavať na propagáciu ekonomických prínosov inteligentnej a udržateľnej mobility pre jednotlivcov, organizácie a spoločnosť.
Motto kampane 2016 je:
Inteligentná a udržateľná mobilita - investícia do Európy

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám