Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Deviaty marec 2015, deň ako každý iný,  zaliaty jarným slnkom sa zapíše do histórie mesta Bardejov dôležitými písmenami – pri hoteli Bellevue nad mestom bola slávnostným poklopaním základného kameňa otvorená výstavba najväčšej investičnej akcie v meste – juhozápadný obchvat mesta.


Obchvat mesta, ktorý je plánovaný viac ako 15 rokov, bude finanovaný z prostriedkov EÚ, z programu Doprava a základný kameň okrem zástupcov mesta, kraja, dodávateľov stavby poklopal aj štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.


Na stavbe dlhej viac ako 5, 3 kilometra sa reálne začali vykonávať prvé stavebné práce posledný februárový týždeň na Ťačevskej ulici, súbežne sa začína v súčasnosti stavať na viacerých miestach naraz a postaví sa tak spolu 76 stavebných objektov, z ktorých najväčšie budú mostné objekty (spolu 6), križovatky - Pod Dúbravou, Družba, Mihaľov,  Harčarovka, protihlukové steny v celkovej dĺžke viac ako 1 400 metrov. Jazdné pruhy budú mať šírku 2 x 3,5 m.
Cieľom stavby je dosiahnuť vyššiu kapacitu komunikácie, znížiť dopravnú zaťaženosť a zabezpečiť vyšší stupeň bezpečnosti dopravy. Zhotoviteľom stavby je združenie dvoch spoločností a hodnota celej investície je vyše 33 mil. €. Oficiálne protokolárne odovzdanie a prevzatie staveniska sa uskutočnilo koncom januára 2015.

 obchvat bj i77 01    obchvat bj i77 02

Najblišie udalosti

12 máj 2024
17:00 - 21:00
DEŇ MATIEK

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám